Background

Garage kit,Figures dolls

Publikované 27. 12. 2017

The 2018 World Cup is fast approaching, with national sides making their final preparations ahead of this summer’s tournament.

We now know the groups after December’s draw. England have been put together with Belgium, Tunisia and Panama in Group G.

Gareth Southgate’s side were not among the top seeds, meaning they featured in pot two during the proceedings.

And with England’s route now mapped out, Southgate will be able to ramp up preparations for the 2018 tournament. 2018 World cup, football News ,Gaming ,Betscore ,Casino …..Sports.vin

“Good Idea Slovakia”

Publikované 10. 04. 2017

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí udelilo súhlas na použitie:

  1. a) Ochrannej známky,
  2. b) Sloganu, a to konkrétne „Good Idea Slovakia“, „Ideas from Slovakia – Good Idea“,

v rámci vzdelávacích aktivít projektu “Centrum slovenského jazyka v USA”.

Spustili sme nový portál My Slovak

Publikované 15. 12. 2016

Centrum slovenského jazyka uviedlo na konci roka 2016 svoj e-learningový kurz na platforme Moodle do otvorenej prevádzky. Online vzdelávací kurz slovenského jazyka pre úplných začiatočníkov získal novú značku – My Slovak. Jej grafické stvárnenie, ktoré kontinuálne nadväzuje na hlavný brand CSJ, vyjadruje hravosť a pútavosť, ktoré patria medzi naše priority. Na kvalite našich služieb nám veľmi záleží, portál preto momentálne testujú jednotlivci a inštitúcie v zahraničí a na základe spätnej väzby vyhodnotíme úspešnosť nášho návrhu.

Prejsť na web projektu

Pripravili sme mobilnú aplikáciu

Publikované 17. 11. 2016

Centrum slovenského jazyka systematicky postupuje pri práci na mobilnej aplikácii na výučbu slovenského jazyka, ktorú vyvíjame na platforme KnowledgeFox. Zároveň sme v spolupráci s Research Studios Austria podieľali na príprave slovenskej lokalizácie na celú platformu. Naša mobilná aplikácia je orientovaná na microlearning, opakovanie slovnej zásoby a základnej gramatiky.

Prístup k aplikácii

Viac informácii

Nová verzia KnowledgePulse® má meno KnowledgeFox®

Publikované 25. 02. 2016

Inovovaná verzia aplikácie nášho partnera pre mikroučenie (microlearning), Research Studios Austria, dostala meno KnowledgeFox®. Oproti pôvodnej aplikácii KnowledgePulse®

je už plne multimediálna a bola doplnená možnosťou súťaženia študentov medzi sebou. Gamifikačný doplnok KnowledgeMatch® poskytuje možnosť vyzvať „súpera“ a súťažiť s ním v ovládaní vedomostí na určitú tému. Je významným motivačným prvkom mikroučenia. Viac podrobností môžete nájsť na stránke www.ilearn.sk alebo na www.knowledgefox.net

Centrum slovenského jazyka predstavuje novú značku My Slovak

Publikované 12. 11. 2014

E-learningový kurz slovenského jazyka pre začiatočníkov získal novú identitu. Značka My Slovak je jednoduchá a pútavá, rovnako ako naša vízia elektronického vzdelávania, ktoré je dostupné pre každého hravou a vizuálne atraktívnou formou.

Grafické stvárnenie nového loga vychádza z pôvodného loga Centra slovenského jazyka. Zelený a modrý kruh so symbolmi reprezentujú slovenské zvyky a kultúru. Teraz sa pridáva tretí kruh, ktorý reprezentuje aktívnu časť projektu – e-learningové aktivity Centra slovenského jazyka.

Zároveň s novou korporátnou identitiou sa spúšťa aj doména myslovak.sk, kde je dostupný kurz pre zaregistrovaných účastníkov. Projekt je momentálne v testovacej fáze.

CSJ_My Slovak

Držiteľ Pulitzerovej ceny Walt Bogdanich navštívi Univerzitu Komenského

Publikované 15. 10. 2014

V sérii prednášok s významnými novinármi pokračuje Univerzita Komenského aj tento rok. V utorok 21. 10. univerzitu navštívili Walt Bogdanich, ktorý pôsobí ako zástupca šéfredaktora investigatívneho oddelenia New York Times. Predtým pracoval aj v denníku Wall Street Journal a televíziách ABC a CBS.

Bogdanich, ktorý sa narodil v Chicagu, študoval politológiu a žurnalistiku. Za svoje investigatívne materiály získal tri Pulitzerove ceny. Prednášku organizuje Nadácia Tatra banky, Nadácioa Petit Academy a Univerzitoa Komenského v Bratislave.

Foto: freeimages.com

Foto: freeimages.com

Slovenské veľvyslanectvo vo Washingtone podporuje projekt CSJ

Publikované 12. 07. 2014

Veľvyslanec Peter Kmec prisľúbil, že projekt spropaguje medzi krajinskými organizáciami, ktoré spolupracujú s veľvyslanectvom. Zároveň sa vyjadril, že bude hľadať ďalšie možnosti propagácie projektu.

E-learningový projekt CSJ naďalej systematicky napreduje. Na jeseň sa chystá do testovacej fázy a od začiatku roku 2015 bude prebiehať testovanie vo vybraných skupinách používateľov. „Veľmi nás teší záujem veľvyslanectva o projekt. Veľmi radi budeme pracovať na spoločnej propagácií projektu,“ povedal Vladimír Burčík, zodpovedný riešiteľ projektu.

Foto: Flickr/Ian Brown

Foto: Flickr/Ian Brown

Rektor Univerzity Komenského prijal hostí z amerických univerzít

Publikované 30. 06. 2014

Rektor Univerzity Komenského prof. RNDr. Karol Mičieta, PhD prijal zástupcov dvoch prestížnych univerzít zo štátu Pensylvánia, ktorí sú v gestorskej rade projektu Centrum slovenského jazyka v USA.

Slovensko navštívili Gary J. DeLorenzo, DrSc. z California University of Pennsylvania (Predseda gestorskej rady CSJ) a Frederick G. Kohun, PhD. z Robert Morris University (ktorý v projekte CSJ zastupuje iLearn US).

Profesor Mičieta hosťom predstavil školu a bol oboznámený s aktuálnym stavom spoločného projektu. Zároveň načrtol možnosti ďalšej kooperácie slovenského a amerického vzdelávacieho systému. Najperspektívnejšou oblasťou spolupráce sú podľa neho e-learningové systémy, ktoré patria medzi primárne záujmy Centra Slovenského Jazyka. Na stretnutí sa zúčastnil aj Vladimír Burčík, zodpovedný riešiteľ projektu CSJ.

Spoločné stretnutie nadväzuje na predchádzajúcu návštevu slovenskej delegácie v California University of Pennsylvania. Slovenská delegácia za účasti ministra Dušana Čaploviča sa vtedy stretla s americkými zástupcami a spoločne podpísali memorandum o porozumení a spolupráci s Filozofickou fakultou UK.

Rektor prijal univerzitných hostí. Foto: OVV RUK

Rektor prijal univerzitných hostí. Foto: OVV RUK

Prezentácia projektu CSJ

Publikované 02. 06. 2014

Vedenie projektu Centra slovenského jazyka na California University of Pennsylvania v rámci návštevy ministra školstva, vedy, výskumu a športu Dušana Čaploviča zorganizovalo prezentáciu doterajších prác a výsledkov projektu CSJ. Prezentácie a spoločnej diskusie sa ďalej zúčastnili Dr. Karol Micieta, Rector, Comenius University of Bratislava, Cal U’s Provost Dr. Bruce Barnhart, Dr. Gary Delorenzo, Peter Zelenak, Deputy Chief of Mission, Embassy of Slovakia in Washinhgton, Dr. Ladislav Mirossay, Rector/President, Pavol Jozef Safarik University of Kosice, Dean Dr. William Edmonds, California University of Pennsylvania, Dr. Daniel Engstrom, California University of Pennsylvania, Joseph Senko, Honorary Consul of Slovakia in Pittsburgh, and Cal U’s Barbara Crofcheck.